Небесна Сотня - журавлики в небі

20 лютого, день Героїв – день вшанування тих, хто поклав своє життя на вівтар Української Незалежності, хто боровся за нашу свободу.

День Героїв, це день величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Славну когорту мільйонів героїв, загиблих у різні часи за соборність та волю України, вже у двадцять першому столітті поповнили Герої Небесної Сотні та тисячі наших земляків, які загинули за час неоголошеної війни на сході України. Обов’язок кожного з нас — завжди пам’ятати про героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну.

Слава Україні! Героям слава!

Вісімнадцятого лютого у різних куточках світу пройде тиха акція «Ангели пам’яті», на якій традиційно паперовими янголами вшановується пам'ять про героїв України різних часів.

Скадовський аграрний фаховий коледж ніколи не стоїть осторонь подій, пов’язаних з утвердженням ідеалів незалежності, суверенітету України її свободи! Заклад приєднується до всесвітньої тихої акції, започаткованій співачкою і громадською діячкою Анжелікою Рудницькою.

Організатори акції: Глазер Т. В. – бібліотекар коледжу та Яценко Г. С. – культорганізатор закладу.

День Соборності Україний

 

22 січня в Україні відзначають величне національне свято – День Соборності України. Саме в цей день урочисто було  проголошено Акт про возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, яке відбулося на Софіївській площі у Києві 22 січня 1919 року. З цієї нагоди у бібліотеці Скадовського аграрного фахового коледжу представлена тематична полиця "Соборна - значить єдина!", яка привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу. Представлена література дає можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята, роз’яснює значення соборності в політичному житті сучасної України.    Цей день назавжди залишиться в історії українського народу як один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація. Тож вивчаймо власну історію та цінуймо цілість землі рідної і народу!


Наша Українська земля в собі таїть щось надзвичайно особливе, вічне і нетлінне, таке безмірне і таке величне почуття любові до Вітчизни. Це почуття несе в собі велику силу духу, яка щоденно надихає нас на свідомий трудовий і ратний подвиг.

У кожного по-різному проявляється любов до Батьківщини, його патріотизм. Один, поставив на робочому столі синьо-жовтий прапорець, другий одягає на свята вишиванку. Бувають такі, хто зовні не демонструє, проте є справжнім патріотом своєї країни. Такі люди цікавляться історією рідного краю, шанують пам’ять предків, виховують дітей гідними людьми. Взагалі, патріотизм починається з любові до своєї вулиці, до свого маленького міста, села. Про патріотизм судять не по словах, а по справах людини. Серед людей, що займаються благодійною діяльністю є й ті, хто не бажає афішувати свої імена, проте вони як ніхто інший заслуговують на безмежну людську повагу, духовні надбання.

Допомога збройним силам України в наш час – це діяльність, завдяки якій можна забезпечити фронт необхідним хоча б частково. Ми знаємо, як рятували солдатам життя бронежилети, як допомагали їм каски, як зручно воювати в надійному та практичному взутті, а також користуватися якісною оптичної технікою, що дозволяє побачити ворога на відстані і навіть уночі. Якби прості люди спільними зусиллями не жертвували кошти на усі ці критично важливі речі, ситуація була би значно гіршою. Одним із таких людей є Гончарський Іван Львович. Ще задовго до подій 2014 року він не стояв осторонь стосунків із військовими підрозділами, а починаючи з 2014 року – це основна сфера його громадської та волонтерської діяльності.

 

Як результат - висока нагорода від Міністерства Збройних Сил України « За заслуги перед Збройними Силами України».
Весь коллектив Скадовського коледжу вітає свого директора Гончарського Івана Львовича з високою нагородою. 

СНІД - не вирок!

Сьогодні, 1 грудня у Всесвітній день боротьби зі СНІДом у Скадовському аграрному фаховому коледжі пройшла виховна година: "Жити в світі, в якому є ВІЛ/СНІД". У ході бесіди було проведене анкетування на тему: «Шляхи передачі ВІЛ», вікторина "Правда чи Міф", що спрямовані на перевірку обізнаності студентів.

 

На символічному дереві життя студенти закріпили червоні стрічки, що є символом антиСНІДівського руху, символом усвідомлення кожною людиною важливості проблеми СНІДу і пам’яті про сотні тисяч людей, яких забрала тяжка хвороба.

Страшні сторінки історії

На жаль, Україна в своїй історії має багато сумних сторінок. Однією з них є Голодомор. Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору 24 листопада 2021 року в Скадовському аграрному фаховому коледжі у формі усного журналу відбувся виховний захід "Голодомор. Пам'ятаємо, щоб бути." Захід був покликаний ознайомити студентів з трагічним минулим нашого народу; вчити бережно ставитися до історії своєї країни, а також виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховувати патріотів своєї держави. Організаторами заходу стали куратори 13 та 41 навчальних груп Мурзак О.П. та Чорна І.В., директор коледжу Гончарський І.Л., бібліотекар Глазер Т.В.

 

І закінчити хочеться словами Вселенського патріарха Варфоломія: "На жаль, ми не можемо змінювати події минулого. Але ми можемо їх вивчати і аналізувати, щоб зробити все можливе, щоб у нашому сучасному світі запобігти повторенню таких звірств у майбутньому."

Ніколи знову!

У середу, 29 вересня 2021 року, в усіх закладах освіти відбувся Національний урок пам'яті, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проведений спільними зусиллями Міністерства освіти і науки України та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» з метою формування історичної правди про події Голокосту.

Ми, студенти і викладачі Скадовського аграрного фахового коледжу ХДАЕУ, долучилися до загального дійства і провели виховний захід у формі години пам'яті "Бабин Яр – забуттю не підлягає".

Захід покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя, а також має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

 

Це не тільки трагедія минулого, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир. І що хочеться сказати: "Пам'ятаймо, щоб не повторилося".

Осінній коровай

Осінь – чудова пора. Кажуть, що восени природа засинає. З дерев опадає листя, танцюючи в повітрі свій останній осінній танок. І це листя, злітаючи з дерев, перетворюється на нескінченний жовтогарячий дощ. Саме в цю пору ми поринаємо у геть інший світ: де чай здається ароматнішим та смачнішим, ковдра – теплішою, а книги – цікавішими.

Так, 22 вересня, на подвір’ї головного корпусу пройшло свято осені під назвою «Осінній коровай», в цьому році організатори свята вирішили провести конкурси «Осінній букет», «Осінній коровай» та «Міс осінь україночка 2021». Для старшокурсників це вже стало традицією, а для студентів нового набору – це була одна із можливостей проявити свої таланти та фантазію.

Цьогорічні творчі доробки студентської молоді вирізнялись неповторністю, оригінальністю та патріотизмом. Було показано багато цікавих композицій, що перевершували одна одну, а вироби зі здоби просто вражали. Композиції оцінювало неупереджене журі за такими критеріями: естетично-художнє оформлення, відповідність тематиці, креативний підхід. Студенти змогли продемонструвати свій політ фантазій, свою творчу майстерність. Дуже радувало те, що майже в кожній композиції присутня національно-патріотична нота. Різнопланові композиції підкорюють своєю винахідливістю та оригінальністю. Усі роботи створюють разом осінню феєрію, якою милувалися студенти й викладачі коледжу. Доповненням до цього свята є проведення конкурсу краси « Міс осінь – україночка 2021».

Конкурс проходив між 1 та 2 курсом. Шість учасниць демонстрували талант і грацію під час двох етапів змагань: творчого конкурсу та дефіле.

Нагороджені були всі: і групи, і учасниці конкурсу. Також нагородили учасників змагань зі стрільби з пневматичної зброї, які були проведені напередодні.

В цей день вже з порогу нашого закладу відчувається співпраця студентів, батьків і кураторів, які створили родинну атмосферу. У своїх родинах батьки і студенти спільно готували випічку, вишукували цікаві та оригінальні букети .

Усі композиції студентів гідні уваги. Ми віримо, що Ви вклали у них усі свої найкращі почуття. Дякуємо усім учасникам за співпрацю.

Найкращі слова і поезії про осінь та її дари прозвучали у виконанні наших студентів, учасників художньої самодіяльності коледжу та конкурсанток. Усі ділилися враженнями, рецептами, пригощалися смачними дарами осені.

 

Ми дякуємо осені, що вона зібрала усіх нас цього осіннього дня. Попереду зима, весна, літо… А потім знову осінь. Скільки їх ще буде у нашому житті…

Спорт це життя!

Фізична культура і спорт сьогодні є невід’ємною частиною сучасного способу життя, соціального і культурно-морального розвитку суспільства, важливим чинником зміцнення здоров’я кожного громадянина нашої держави. Заняття фізичними вправами гартують не лише тіло, а й дух людини. Без фізичного виховання та спорту, без пропаганди здорового способу життя неможливе здоров’я нації. Тому наше спільне завдання – залучати в спортивні зали, на майданчики якнайбільше дітей, молоді, їх батьків, а для цього – створити всі відповідні умови.

15 вересня в Скадовському аграрному фаховому коледжі пройшли спортивні змагання між студентами першого курсу присвячені Міжнародному дню фізичної культури та спорту в рамках олімпійського тижня.

Організували та провели змагання заступник директора з виховної роботи Рубін Р.І. та викладач фізкультури Ілларіонов В.В. спільно з кураторами груп першого курсу коледжу

 

Вітаємо переможців змагань!

Готуємо-смакуємо!

6 вересня 2021 року у гуртожитку Скадовського коледжу вихователь Мусатова Ірина Олексіївна провела кулінарний вечір «Осінній калейдоскоп.

А 21 вересня, в переддень свята Осені, яке щорічно проходить в коледжі, жителі гуртожитку разом з вихователем, готували українські вареники.

Під час заходу «Готуємо – смакуємо», юнаки та дівчата готували вечерю, розповідали цікаві історії. Наприкінці вечора учасники посмакували варениками, приготовленими власноруч.

 

Захід занурив учасників у атмосферу українських вечорниць, змусив відчути красу і тепло спілкування, жарту, приємно проведеного часу.

День знань 2021

День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

Викладачі та студенти закладу радо прийняли до своєї родини студентів І курсу. Заслужений працівник освіти України, спеціаліст вищої категорії, директор коледжу Гончарський Іван Львович у своєму виступі висловив сподівання, що новий навчальний рік буде, як і попередній, багатим на добрі здобутки знань усіх студентів закладу. Із молитвою та зі словом Божого благословення до всіх присутніх звернулися отець Олег та отець Володимир.

І звичайно, свято не обійшлося без напутнього слова почесних гостей, які були присутні на святі: голова Скадовської районної державної адміністрації Павлиш Михайло Васильович; заступник голови Скадовської міської ради Грищенко Олександр Вікторович;  ректор ХДАЕУ, доктор економічних наук, професор Кирилов Юрій Євгенійович; перший проректор ХДАЕУ, доктор економічних наук, професор Грановська Вікторія Григорівна; голова Скадовського відділення Приватбанку Кондрашов Роман Юрійович; заступник начальника центрального Скадовського відділення АТ «Райфайзен Банк» Климчук Світлана Василівна; завідувач науково – дослідного відділу технології в рослинництві ДПДГ рису, кандидат с-г наук Корнбергер Володимир Глібович; директор інституту рису Національної Академії Аграрних наук України, доктор економічних наук, член – кореспондент національної академії аграрних наук, випускник коледжу Дудченко Володимир Вікторович; отець Володимир, отець Олег.

А справжньою окрасою свята стали виступи учасників художньої самодіяльності коледжу, пісні у виконанні талановитих учасників вокального гуртка ( кер. Яценко Г.С. ), складання клятви першокурсниками та вручення символічних атрибутів коледжу: ключ до знань, студентський квиток, залікова книжка.

 

Закінчилося свято, коли традиційно прозвучав перший дзвінок, який запросив на навчання усіх студентів та викладачів коледжу. На завершення Дня знань , куратори академічних груп , провели зі студентами години спілкування на тему «Україна – демократична суверенна держава» та відбулася зустріч із батьками студентів І курсу, під час якої було ознайомлено з особливостями навчально-виховного процесу у закладі.

З початком нового навчального року!

У понеділок, 16 серпня, у Скадовському коледжі відбулася лінійка з нагоди початку нового навчального року. Розпочався захід державним гімном та внесенням Державного прапору України. З вітальною промовою до студентів звернувся заслужений працівник освіти України, директор Скадовського фахового коледжу Гончарський Іван Львович.

Потім слово надали почесній гості, директору ДПДГ інституту рису національної академії аграрних наук України, кандидату економічних наук Уманській Валентині Валеріївні. Вона привітала студентів з початком нового навчального року та вручила заохочувальні призи за видову та сортову прополку зернових культур.

Піснею та добрим словом привітали всіх присутніх Мітусов Микола, Соколова Христина та Руда Анастасія – учасники художньої самодіяльності коледжу, які не тільки вивчають свою спеціальність, а й розвиваються всебічно.

 

У цей день хтось вперше переступив поріг нашого навчального закладу, а інший - став студентом останнього курсу у рідному коледжі, рідній Альма - Матер. Попереду усіх нас чекає нова, барвиста і цікава сторінка життя. Нехай студентські роки, проведені у Скадовському фаховому  коледжі, стануть для них незабутніми і найкращими! А для організаторів це генеральна репетиція на передодні Дня Знань, який відбудеться 1 вересня.